TOP 09, STAN, KDU-ČSL

Jiří Růžička - Kandidát do Senátu za obvod č. 25 - Praha 6

Jiří Růžička - Proč kandiduji do Senátu

Jiří Růžička

Je mým velkým potěšením a zároveň ctí kandidovat jako společný kandidát TOP09 a STAN s podporou KDU-ČSL v letošních senátních volbách na Praze 6. Pro kandidaturu jsem se rozhodl z několika důvodů a rád bych vám je tímto vysvětlil.

Přestože se považuji za člověka, který se celý život zajímá o dění kolem sebe, je aktivní a věci kolem něj mu nejsou lhostejné, nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany a neměl jsem ambice se v politice angažovat. Změna nastala před dvěma lety, kdy jsem přijal nabídku současného vedení TOP 09 kandidovat v komunálních volbách na Praze 6, uspěl jsem a v současné době působím jako řadový člen zastupitelstva a angažuji se především jako předseda komise pro výchovu a vzdělávání.

Celý život se totiž školství, mládeži a sportu profesně věnuji. Od roku 1978 učím na Gymnáziu Jana Keplera a od roku 1990 na něm také řediteluji. Jsem přesvědčen, že právě vzdělávání je jednou z nejpodceňovanějších oblastí v tomto státě. Přestože talent a nadání je jedno z mála bohatství, které naší zemi po letech „budování socialismu“ i divokého kapitalismu počátku devadesátých let zbylo, nic nenasvědčuje tomu, že by někdo chtěl řešit koncepci rozvoje a fungování školství v souladu s vývojem společnosti budoucích desetiletí. Škola již dávno ztratila monopol na vzdělávání a je naší povinností celou koncepci vzdělávání v tomto směru měnit. Chtěl bych přispět ke změně nejen na jedné škole či na školách Prahy 6, ale i celého vzdělávacího systému. A to je jeden z důvodů, proč v těchto volbách kandiduji.

Sport jako fenomén volného času – jeho formativní hodnota v oblasti sportování mládeže, ale i náplň života aktivních lidí v pokročilém věku – pak nabízí další téma pro nastávající volby. Jsem přesvědčen, že toto téma je důležité pro celou společnost, ale mne zajímá především v souvislosti s Prahou 6. Dostatek pochopení pro volnočasové a zájmové sportování v jednotách a oddílech, ale především dostatek prostoru pro neorganizovaný sport mládeže, dospělých i seniorů je výzvou nejen pro vedení radnice, ale i pro senátora tohoto obvodu!

Je ještě mnoho témat, která mě zajímají – například mezigenerační solidarita, Senát jako opravdová pojistka demokracie, ale i témata, která mě znepokojují – mám na mysli především projevy zahraničně-politické orientace některých představitelů tohoto státu či odklon od demokratických hodnot jisté části naší společnosti. Tato témata si jistě zaslouží pozornost i úsilí a věřím, že k nim mám co říct.

Vážení přátelé, vstupuji do těchto voleb s přesvědčením, že slušnost, pracovitost, svoboda a zodpovědnost jsou hodnoty, na kterých stavím nejen celý svůj život, ale i hodnoty, s kterými je možné uspět v senátní kampani. Je mně jasné, že bez porozumění ze strany voličů nemá nikdo šanci ve volbách uspět. Žádám vás proto o pomoc při volební kampani a věřím, že společně můžeme uspět.

Zpět na úvodní stránku

Aktuality z volební kampaně do Senátu 2016

Jiří Růžička bude v senátu zastupovat Prahu 6, kde ho podpořilo 72,06 procenta voličů

15. 10. 2016

Jiří Růžička bude v senátu zastupovat Prahu 6


Jiří Růžička jde do druhého kola senátních voleb s podporou významných osobností

11. 10. 2016

V prvním kole senátních voleb získal v obvodu Praha 6 Jiří Růžička více než 42 procent hlasů, do druhého kola jde navíc s podporou v pořadí třetího kandidáta z kola prvního Františka „Čuňase“ Stárka (ODS). Kandidát ODS se tak připojil k významným osobnostem, které Jiřího Růžičku podpořily už dříve. Druhé kolo senátních voleb se uskuteční už tento pátek a sobotu.

Více informací...

Domem demokracie by měla být každá základní i střední škola

11. 10. 2016

Ke konci prázdnin proběhla médii zpráva, že se ministerstvo školství chystá zřídit jakési centrum občanského vzdělávání s pracovním názvem Dům demokracie. Obvykle jakékoliv snahy o zlepšení výuky k občanství vítám, v tomto případě se však bojím, že zřízení další z mnoha státních institucí by se mohlo minout účinkem.

Více informací...

Senzační učitelé ze škol odcházejí, protože nedostanou hypotéky, říká ředitel gymnázia Růžička

11. 10. 2016

Ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička uspěl v prvním kole senátních voleb v Praze 6. Získal 42 procent hlasů, příští týden se utká s filozofem Václavem Bělohradským, kterého podpořilo 17 procent voličů. Současné reformy školství se mu nelíbí. Zejména povinný poslední rok školky či povinné přijímací zkoušky na střední školy. "Kvůli ubývání svobody a zodpovědnosti jsem šel do politiky," říká. Důvěru nemá ani k plánované reformě financování škol a zavádění kariérního řádu pro učitele. Podle něj nepomůže k tomu, aby ve školách byli kvalitní učitelé. "Vyškolený učitel nemusí být lepší," upozorňuje.
(Zdroj: Aktuálně.cz)

Více informací...

Růžička: Chci pokračovat v dobré práci

11. 10. 2016

Editovaný přepis hlavních bodů s Jiřím Růžičkou, kandidát do Senátu v obvodu Praha 6
(Zdroj: ČT24, 10. 10. 2016)

Více informací...

Historická tramvaj STAN

3. 10. 2016

Prohlédněte si fotografie z historické tramvaje... :-)

Více informací...

Indiánské léto v Písecké bráně

24. 9. 2016

Indiánské léto v Písecké bráně se náramně vyvedlo! Sluníčko, spousta milých lidí, bubnování... A nad tím naše auto :-).

Více informací...

Komu vadí modré zóny?

14. 9. 2016

Už na začátku prázdnin jsem na FB prorokoval, že zavedení Modrých zón spolu se zavřenou Korunovační bude pěkný malér. Nemýlil jsem se, ale to, co se pod režií TV Nova rozběhlo, překonává všechna očekávání. Hysterie, neochota definovat problémy a hlavně neschopnost problémy řešit. Prostě "svatá válka" za jedinou pravdu!

Více informací...

Český rozhlas představuje kandidáty do Senátu

14. 9. 2016

Šest otázek a stejný časový limit. Český rozhlas představuje všechny kandidáty do Senátu, kteří se rozhodli využít nabídku na natočení takzvaných předvolebních vizitek. Můžete si tak na jednom místě snadno porovnat, kdo usiluje o vaše hlasy. O senátorská křesla se letos utká celkem 233 lidí. To je o šest více než v předchozích volbách před šesti lety. První kolo voleb proběhne 7. a 8. října, druhé o týden později, tedy 14. a 15. října 2016.

Více informací...

Ředitel gymnázia Jiří Růžička: Učitelé jsou nejhůře placenými vysokoškoláky v zemi

1. 9. 2016

Začíná nový školní rok. Učitelé dostanou od září přidáno v průměru o 1300 až 1600 korun měsíčně. Podle dlouholetého ředitele pražského Gymnázia Jana Keplera Jiřího Růžičky zůstanou i přes toto navýšení platů učitelé nejhůře placenými vysokoškoláky v zemi. Růžička, který letos na podzim v barvách TOP 09 kandiduje do Senátu, též nešetří kritikou na novelu školského zákona, které začne platit právě od nového školního roku.

Více informací...

Předvolební setkání na Náplavce

31. 8. 2016

Fotografie z předvolebního setkání na Náplavce si můžete prohlédnout v naší galerii.

Více informací...

Volební program

10. 8. 2016

Senát je důležitou součástí politického systému České republiky. Demokracie není pouhá nadpoloviční většina, účelová dohoda vládnoucích stran či zájem vlivných jednotlivců, ale především respektování názorů a vůle ostatních. Není možné podléhat stranickým diktátům či jednostranným zájmům, není správné přistupovat k problémům podle stranické příslušnosti, je třeba je řešit z jejich podstaty.

Více informací...


Další novinky...